fbpx
Home Ekonomi Altın fiyatları yorum 30 Eylül: Ons, çeyrek ve gram altında son durum | Bigpara
Altın fiyatları yorum 30 Eylül: Ons, çeyrek ve gram altında son durum | Bigpara

Altın fiyatları yorum 30 Eylül: Ons, çeyrek ve gram altında son durum | Bigpara

by Para Editor
Reklamlar


Altın fiyatları yorum 30 Eylül: Ons, çeyrek ve gram altında son durum

Gram altın fiyatı, şu dakikalarda 495 lira seviyesinde hareket ederken; ons altın fiyatı ise aynı dakikalarda 1730 dolar seviyesinde bulunuyor.

Küresel bazda yükselen enflasyon endişeleri ve ülke para politikalarına ilişkin belirsizliklerle dolar talebi artarken, ons altın fiyatlarında bugün tepki alımları gözlemleniyor. Ons altın bugün içerisinde en yüksek 1734 dolar seviyesini; en düşük ise 1725 dolar seviyesini görürken; şu dakikalarda ise yüzde 0.26 oranında yükselişle 1730 dolardan işlem gördü.

ALTIN FİYATLARINDAKİ ANLIK DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Gram altın fiyatları, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 493 lira seviyesinde hareket ederken; yeni güne 496 lira seviyeden başladı. Gram altının fiyatı, yeni güne yükselişle başlarken; gün içerisinde en yüksek 497,93 lira seviyesini, en düşük ise 492,81 lira seviyesini gördü. Gram altın, ons altın fiyatında yaşanan yükselişin etkisiyle yukarı yönlü hareket ederken, saat 12.39 itibarıyla yüzde 0.11 oranında yükselişle 495,33 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 808 lira, Cumhuriyet altını da 3 bin 327 liradan işlem görüyor.

Piyasalar bugün, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının özeti, yurt dışında ise Almanya’da enflasyon, Euro Bölgesi’nde işsizlik ve ABD’de ikinci çeyrek büyüme verileri takip edecek.

 
EtiketlerSource link

Related Posts

Leave a Comment