fbpx
Home Ekonomi Getir, İngiliz hızlı teslimat uygulaması Weezy’i satın alıyor
Getir, İngiliz hızlı teslimat uygulaması Weezy'i satın alıyor

Getir, İngiliz hızlı teslimat uygulaması Weezy’i satın alıyor

by Para Editor


Getir, yeni yatırım ve satın almalarla yurt dışında büyümesine devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Amerika kıtasına Şikago’dan giriş yapan Getir, İngiliz hızlı teslimat uygulaması Weezy‘i satın alıyor. Böylece Getir, yurt dışındaki ikinci satın almaya imza atmış olacak. Getir, temmuz ayında da Güney Avrupa’da faaliyet gösteren hızlı teslimat servisi BLOK‘u satın almıştı.

İlk yurtdışı açılımını sene başında Londra’da başlatan ve en son ABD’de hizmete başlamasıyla birlikte 3 kıtada 9 ülkede faaliyet gösteren Getir, Weezy’nin 700 civarındaki çalışanını da bünyesine katarak İngiltere‘deki operasyonlarını daha da büyütecek.

Londra, Liverpool, Birmingham, Manchester gibi şehirler dahil olmak üzere toplam 15 şehirde faaliyet gösteren Getir, Weezy’nin satın alınmasıyla kurucusu olduğu hızlı teslimat sektörünün İngiltere’deki öncüsü olarak konumunu daha da güçlendirip büyümeye devam edecek.

“YURT DIŞINDAKİ BÜYÜMEMİZİ HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYORUZ”

Bir yıldan kısa sürede yurt dışında pek çok başarıya imza attıklarını kaydeden Getir Kurucusu Nazım Salur, “Birkaç hafta önce teknolojik girişimlerin merkezi ABD’de hizmet vermeye başladık. Yurt dışındaki büyümemizi hız kesmeden sürdürüyoruz.

Henüz genç bir girişim olmasına rağmen bölgesinde önemli yer edinmeyi başaran Weezy ile iş yapış biçimimizin ve kültürel yaklaşımımızın son derece uyumlu olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle Getir’e büyük katkı sağlayacağına inanarak Weezy’i bünyemize katıyoruz. Bizim için çok önemli pazarlardan İngiltere’deki hizmet ağımızı daha da güçlendirecek, heyecan verici bir satın almayı daha gerçekleştiriyor olmaktan mutluyuz” dedi.


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olunSource link

Related Posts

Leave a Comment