fbpx
Home Ekonomi Kılıçdaroğlu: Seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım
Kılıçdaroğlu: Seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım

Kılıçdaroğlu: Seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım

by Para Editor


CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), ekonomideki gelişmeleri değerlendirmek üzere olağanüstü toplandı.

Toplantının ardından kameraların karşısına geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha erken seçim çağrısı yaptı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçime zorlamak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun toplantı sonrası yaptığı açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

”BÖYLE BİR TABLOYU TÜRKİYE HİÇ YAŞAMADI”

”Güvensizliğin kaynağı şahsım hükümeti, sarayda oturan zat. Böyle bir tabloyu Türkiye hiç yaşamadı. Devlette liyakatı yok ettiler. Devleti çürüttüler devlet aklı denen kavram bitti. Şahsım hükümetinin tek aklı var. 2018 Ağustos’undan beri uyarıyorum ülkesini seven bir kişi olarak daha kriz kapıdayken sorumluluk hissederek neler yapması gerektiğini de söylüyorum. Ama uyulmadı sonra kriz çıktı.

”EKONOMİK VE SOSYAL KONSEY’İ TOPLA DEDİM, TOPLAMADI”

Yapmayın dedim yine madde madde açıkladım. Buhran olursa fatura millete çıkacak dedim. Yine dinlemediler. Geldiğimiz nokta kritik nokta fakir fukaranın çocukları açlığa mahkum edildi. Devleti bir kişi teslim almış durumda. Sorumlu Erdoğan’dır. Piyasalarda, ekonomide, mutfaklarda yangın var. Ekonomik ve Sosyal Konsey’i topla dinle bakalım bunlar ne düşünüyorlar dedim. Çağırıp konuşmadı.

”VATANDAŞ CEBİNDEKİ PARAYA BAKIYOR”

Neymiş efendim dış mihraklarmış, ekonomik modellermiş. Dışarıdan kimliği belirsiz 13 milyar dolar para geldi. Kimin parasıydı bu? Vatandaş cebindeki paraya bakıyor, elektrik faturasına bakıyor.

”TÜRK LİRASI’NIN DEĞERİNİ KORUYAMAYANLAR VE BUNLARI DESTEKLEYENLER GAYRİ MİLLİDİR”

Türk Lirası’nın değerini koruyamayan kişiye milliyetçi denilemez. Bunlar gayri millidir destekleyenler de gayri millidir.

”YAPTIĞI TAM BİR DELİLİKTİR”

Yaptığı tam bir deliliktir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütün birikimlerini değersizleştireceksin. Satmaktan bıkmadın mı sen? Her şeyi sattı. Bu ülkenin bir onuru parası var. Onu bile sattı, peşkeş çekti. Türkiye’yi krizden çıkaracak en yetkin kadrolar CHP çatısı altındadır.

”YANGIN VARSA SANDIĞI GETİRECEKSİN”

Temel unsur yanlış siyaset. Sorunu demokratik yollarla aşacağız. Milletten niye korkuyorsun? Sandıktan niye korkuyorsun? Yönetemiyorsun. Sandığı getir kardeşim. Yangın varsa sandığı getireceksin. Korkuyorsun, kaçıyorsun. Seni seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa işsizler için ne gerekiyorsa hepsi için yapacağım. Erken seçim talebi milletin talebidir.”


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olunSource link

Related Posts

Leave a Comment